Kolagen na zmarszczki, rozstępy i żylaki - AP LTD

Co na rozstępy

Rozstępy – poprzeczne pręgi na skórze, początkowo czerwonawe bądź sine, po jakimś czasie białawe – powstają wskutek pękania włókien kolagenu pod wpływem nadmiernego rozciągania skóry, która nie jest wystarczająco dobrze przygotowana na taki wysiłek. Co na rozstępy? Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, w jakiej fazie zaawansowania jest ta przypadłość.

Przy rozstępach sprawdza się zasada, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Zwłaszcza osoby, które są szczególnie narażone na wystąpienie rozstępów – kobiety w ciąży, osoby nagle przybierające na wadze, osoby uprawiające kulturystykę, a także osoby żyjące w stresie (nadmierne stężenie we krwi kortyzolu, „hormonu stresu” , upośledza prawidłowy proces syntezy włókien kolagenu w skórze) – powinny dbać o dobrą kondycję skóry, szczególnie w miejscach narażonych na jej szybkie i znaczne rozciąganie. Wskazany jest systematyczny codzienny masaż, a kosmetykiem, który najlepiej wzmocni strukturę podporową skóry i zapobiegnie jej pękaniu jest całkowicie naturalny kolagen aktywny biologicznie AP BIOAKTIV.

Co jest dobre na rozstępy, kiedy już się pojawią? W początkowej fazie po powstaniu rozstępów dobre efekty dają zabiegi podobne jak przy profilaktyce – systematyczny masaż obszarów dotkniętych rozstępami, najlepiej kilka razy dziennie, po zaaplikowaniu kolagenu aktywnego biologicznie AP BIOAKTIV. Szybsze efekty można uzyskać dzięki profesjonalnym procedurom kosmetologicznym, takim jak specjalistyczne zabiegi w Klinikach Odnowy Kolagenowej ANNA PIKURA, wykonywane właśnie na bazie kolagenu aktywnego biologicznie. Co na rozstępy znajdziemy w ich ofercie? Przede wszystkim dermomasaż za pomocą urządzenia TimeMachine, a także AP Oxyluxe oraz manualne zabiegi firmowe Show&Shock, podczas których stosuje się m.in. okłady algowe ujędrniające skórę i ujednolicające jej koloryt.

Co stosować na rozstępy, które zmieniły barwę z czerwono-sinej na jasną, czyli utrwaliły się? Takich rozstępów nie da się usunąć masażami ani konwencjonalnymi kosmetykami. Jedynym ratunkiem jest seria specjalistycznych zabiegów, jak np. dermomasaż w Klinikach Odnowy Kolagenowej. Co poza tym jest dobre na rozstępy, które uchodzą za „nieusuwalne”? Systematyczna aplikacja kolagenu AP BIOAKTIV, który przy wytrwałym, codziennym stosowaniu potrafi radzić sobie nawet z bliznami i innymi uszkodzeniami skóry.Powrót do Bazy wiedzy - ANNA PIKURA

Copyright © 2010 KOLAGEN NA ZMARSZCZKI, ROZSTĘPY, ŻYLAKI - ANNA PIKURA, All Rights Reserved