Kolagen na zmarszczki, rozstępy i żylaki - AP LTD

Kosmetyka

Według definicji słownikowej „kosmetyka” jest sztuką pielęgnowania i upiększania ciała. Ma wielowiekowe tradycje, ponieważ zarówno kobiety jak i mężczyźni już od tysiącleci dbali o wygląd za pomocą naturalnych substancji roślinnych i mineralnych, a „kosmetyka kolorowa” służyła nie tylko do upiększania (obydwu płciom), ale i stanowiła często określony kod, przypisany konkretnym grupom społecznym bądź konkretnym okolicznościom.

Upiększanie nie zawsze jednak miało zdrowy charakter. Śniada, opalona skóra była przez wieki cechą rozpoznawczą niskiego pochodzenia, starano się więc dodatkowo „pomagać naturze” i rozjaśniać karnację za pomocą bielideł np. na bazie ołowiu. Skutki zatrucia organizmu ołowiem są oczywiście opłakane.

Dziś prawo zabrania stosowania w kosmetykach związków ołowiu, mimo to rozmaite syntetyczne substancje upiększające są nieraz podejrzewane przez lekarzy i kosmetologów o działanie drażniące i szkodliwe. W grę wchodzi tu szczególnie kosmetyka twarzy, najbardziej eksponowanej części ciała i najczęściej traktowanej preparatami upiększającymi, zwykle kolorowymi, ze sztucznymi barwnikami.

Kosmetyka twarzy – jak cała kosmetyka – powinna opierać się na substancjach naturalnych, które najprędzej przywrócą skórze równowagę i sprawią, że odzyska ona naturalny koloryt i blask. Najlepszym przykładem takich preparatów są luksusowe biokosmetyki ANNA PIKURA, obejmujące m.in. preparaty kolagenu aktywnego biologicznie AP BIOAKTIV (pozyskiwanego z ryb i absolutnie bezpiecznego w stosowaniu) oraz biokremy botaniczne. W Klinikach Odnowy Kolagenowej ANNA PIKURA wykonuje się zabiegi właśnie na ich bazie, a także na bazie innych substancji naturalnych. Tam, gdzie jest praktykowana prawdziwie naturalna nowoczesna kosmetyka, kwasy owocowe, algi, olejki, masła i wyciągi botaniczne to absolutne must. A zastosowanie jako istotnego składnika takich naturalnych terapii kolagenu AP BIOAKTIV daje skuteczność porównywalną z rezultatami medycyny estetycznej – i bez żadnych przykrych efektów ubocznych.Powrót do Bazy wiedzy - ANNA PIKURA

Copyright © 2010 KOLAGEN NA ZMARSZCZKI, ROZSTĘPY, ŻYLAKI - ANNA PIKURA, All Rights Reserved