Kolagen na zmarszczki, rozstępy i żylaki - AP LTD

Trądzik – krem

Gdy pojawia się trądzik, krem dla cery trądzikowej wydaje się artykułem pierwszej potrzeby. Czy jednak rzeczywiście gdy zastosujemy krem, trądzik zniknie? Często może się zdarzyć wręcz odwrotnie! Wybierając nieodpowiedni krem, trądzik tylko zaostrzymy. Żeby pomagać zwalczyć trądzik, krem musi być po pierwsze naturalny i łagodny dla skóry, a po drugie – łączony z zabiegami na wielu płaszczyznach życia, od jadlospisu i trybu życia poczynając.

Krem do cery trądzikowej często kojarzy się z wysuszaniem. To błąd! Dobre nawilżenie skóry to podstawowy warunek jej sprawnego funkcjonowania, gdy więc zastosujemy wysuszające skórę kremy na trądzik, stan skóry tylko się pogorszy.

Inne popularne kremy do cery trądzikowej opierają się na sterydach. Cieszą się one wielkim wzięciem, ponieważ trądzik po nich od razu znika. Jednak to zniknięcie jest pozorne i tylko na bardzo krótko. Po każdej aplikacji takiego kremu stan skóry się pogarsza, a skóra ulega nieodwracalnym uszkodzeniom.

Jaki więc wybrać krem dla cery trądzikowej? Powinny to być specjalistyczne kremy nawilżające do cery trądzikowej, bogate w substancje nawilżające i odżywcze, niezawierające chemii, która obciąża pory i drażni skórę. Najlepsze kremy na trądzik nie będą wysuszać, lecz nawilżać, nie będą agresywne, lecz łagodne. Niektórzy cenieni specjaliści dermatolodzy zajmujący się terapią trądziku proponują nawet stosowanie do skóry trądzikowej kremów tłustych – kremy takie, zapewniając skórze dobrą ochronę i nawilżenie, wyposażają ją do samodzielnej walki o normalizację stosunków z gruczołami łojowymi. W przypadku takiej specyficznej terapii przeciwtrądzikowej idealnym kremem będzie botaniczny biokrem Douxmatique marki ANNA PIKURA, tworzący na skórze ochronną kołderkę.

Natomiast dobry krem nawilżający do cery trądzikowej będzie zawierał np. silnie nawilżające i odżywcze algi, aloes o wszechstronnym działaniu, inne substancje naturalne o ogólnym działaniu regenerującym i normalizującym, jak np. olejek rozmarynowy, a także roślinne składniki oczyszczające, odkażające, ściągające, przeciwbakteryjne, jak np. macerat liści brzozy. Taki krem do skóry trądzikowej proponuje marka ANNA PIKURA – jest to Matmatique, zawierający właśnie te oraz inne cenne składniki naturalne, pozbawiony szkodliwej i drażniącej „chemii” – najlepszy krem na trądzik.

Jednak sam krem na trądzik problemu najprawdopodobniej nie załatwi. W sukurs przychodzi tutaj kolagen aktywny biologicznie AP BIOAKTIV. Ma on niezrównane właściwości regenerujące i normalizujące wszystkie funkcje skóry, działa więc wielokierunkowo na wszystkie przyczyny tworzenia się trądziku, i to działa dogłębnie. Jego regularna aplikacja na pewno pozwoli sprawnie uporać się z trądzikiem, zwiększy on również siłę oddziaływania biokremu Matmatique. A jeśli potrzebny nam dobry krem na przebarwienia po trądziku, to kolagen AP BIOAKTIV (jest to faktycznie żel, a nie krem) również spełni swoje zadanie.

A jaki zastosować krem na trądzik różowaty? Najbezpieczniej żaden. Skóra w przypadku tego schorzenia jest tak wrażliwa, a jej reakcje (głównie reakcje naczyń krwionośnych) tak nieprzewidywalne, że pochopne zastosowanie kosmetyku może tylko pogorszyć jej stan. Gdy więc już pojawi się trądzik różowaty, kremy należy wybierać bardzo roztropnie. Są wprawdzie w aptekach dostępne specjalistyczne preparaty na trądzik różowaty, jednak należy stosować je ostrożnie i po zauważeniu niekorzystnej reakcji skóry natychmiast odstawić. Terapia w przypadku trądziku różowatego musi być dobierana bardzo indywidualnie.

Jedynym preparatem, który można, a nawet należy regularnie stosować w tym przypadku, jest kolagen aktywny biologicznie AP BIOAKTIV, niezawierający absolutnie żadnych składników, które mogłyby podrażnić skórę, i doskonale normalizujący jej funkcje, przywracający dobrą kondycję i wspaniale kojący.

Gdy skóra jest często bądź stale zaczerwieniona, lecz jeszcze nie wystąpił na niej w całej swej okazałości trądzik różowaty, krem, który doskonale spełni zadanie kojenia jej i przywracania właściwej kondycji, to łagodzący botaniczny biokrem Sensilogy dla skóry naczyniowej marki ANNA PIKURA, który najlepiej nakładać po aplikacji kolagenu aktywnego biologicznie, bądź krem Douxmatique, który należy stosować podobnie.Powrót do Bazy wiedzy - ANNA PIKURA

Copyright © 2010 KOLAGEN NA ZMARSZCZKI, ROZSTĘPY, ŻYLAKI - ANNA PIKURA, All Rights Reserved