Kolagen na zmarszczki, rozstępy i żylaki - AP LTD

Trądzik po 30

Trądzik po 30 roku życia? Niestety zdarza się, i to nierzadko! Może to być zarówno „przechodzony” trądzik młodzieńczy, kiedy typowa dla młodego wieku nadwrażliwość gruczołów łojowych na działanie hormonów męskich nadal się utrzymuje, może to być również typowy dla wieku 30-50 lat trądzik różowaty.

Kiedy pojawia się trądzik po 30., terapia medyczna staje przed wieloma wyzwaniami. Zarówno trądzik „młodzieńczy” (pospolity) w tym wieku jak i trądzik różowaty mają nie do końca wyjaśnione przyczyny, leczenie bywa więc najczęściej tylko objawowe, a najlepsze wyniki osiąga się łącząc różne terapie (farmakologiczną, dietetyczną, kosmetologiczną).

Chcąc realnie zwalczyć trądzik po trzydziestce, a nie tylko doraźnie pozbyć się jego objawów, należy jednak zadać pytanie o głębsze przyczyny. Ponieważ skóra jest zewnętrznym narządem organizmu, z jednej strony jest bardziej niż inne narządy narażona na niekorzystne bodźce, z drugiej natomiast właśnie poprzez nią organizm pozbywa się tego, co dla niego szkodliwe. Unikanie więc niezdrowych pokarmów i toksycznych substancji oraz umożliwianie organizmowi sprawnego pozbywania się niepożądanych substancji (regularny ruch, unikanie żywności wysoko przetworzonej, „zamulającej” układ pokarmowy) dokona wielkiej zmiany na korzyść.

Jakie są kosmetyki na trądzik po 30.? Tylko kolagen aktywny biologicznie AP BIOAKTIV nie stwarza żadnego zagrożenia dla tak podrażnionej skóry, a ma właściwości skutecznego przywracania skórze równowagi i właściwych funkcji. W przypadku trądziku po 30 roku życia codzienną pielęgnację należy dopełnić biokremami botanicznymi ANNA PIKURA Sensilogy bądź Douxmatique.Powrót do Bazy wiedzy - ANNA PIKURA

Copyright © 2010 KOLAGEN NA ZMARSZCZKI, ROZSTĘPY, ŻYLAKI - ANNA PIKURA, All Rights Reserved